Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię informacji - wyślij zapytanie o poradę

Jak wykorzystać owoce jarzębiny pospolitej  2007-09-26
Jarzębina pospolita (Sorbus aucuparia). Owoce jarzębiny pospolitej mają właściwości lecznicze, dlatego stosowane są w mieszankach ziołowych przy leczeniu chorób nerek, dróg oddechowych i przewodu pokarmowego. Czytaj dalej »
Jak wykorzystać owoce rajskich jabłek  2007-10-09
Rajskie jabłka (Malus purpurea) są to gatunki mające dużą wartość zdobniczą, zarówno w czasie kwitnienia, jak późną jesienią (a nawet zimą), gdy gęsto obwieszone są owocami. Czytaj dalej »
Jak wykorzystać owoce borówki wysokiej  2007-10-09
Borówka owocuje już w drugim roku po posadzeniu, ale w pełnię owocowania wchodzi dopiero 5-6 roku. Owoce borówki są bardzo smaczne. Można zrobić z nich bardzo smaczną konfiturę, biorąc 1 kg owoców na 1 kg cukru. Czytaj dalej »
Jak wykorzystać owoce róży pomarszczonej  2007-10-09
Owoce róży zawierają 20 razy więcej witaminy C niż cytryna. Z płatków róży można sporządzić wykwintną konfiturę do zdobienia ciast. W tym celu zebrane płatki róż należy wytrząsnąć na białym papierze z pyłku kwiatowego, zważyć, a następnie sparzyć wrzątkiem na sitku, aby straciły goryczkę. Czytaj dalej »
Jak wykorzystać owoce derenia jadalnego  2007-10-09
Dereń jadalny jest niewielkim drzewem o owalnym pokroju korony, lub dużym krzewem. Kwiaty rozwijają się w marcu i kwietniu. Są barwy żółtej, z nich powstaną czerwono-brązowe owoce, dojrzewające one we wrześniu i październiku. Czytaj dalej »
Sadz. rośl. kopanych z gruntu wraz z bryłą korzeniową  2007-10-09
Bryły tych roślin zabezpieczone są najczęściej workiem jutowym i posadzone do pojemników handlowych. Warunkiem dobrego przyjęcia się takich roślin jest przesadzanie ich z pojemników na miejsce stałe wraz z zabezpieczającym bryłę korzeniową workiem jutowym! Czytaj dalej »
Sadzenie roślin przekorzenionych z pojemników do gruntu  2007-10-09
Rośliny te możemy sadzić w ciągu całego sezonu wegetacyjnego tzn. od wczesnej wiosny, gdy ziemia ulegnie rozmrożeniu, do późnej jesieni, do momentu wystąpienia pierwszych przymrozków. Czytaj dalej »
Pielęgnacja hortensji ogrodowej  2008-03-28
Hortensje są bardzo efektownie kwitnącymi krzewami, jednakże w tym celu należy zapewnić im w ogrodzie prawidłowe warunki. Czytaj dalej »
Artykuły 21 do 28 z 28: 1 2
© 2007 Tracz - wszelkie prawa zastrzeżone
Tel.: 0801-000-714 | tracz@tracz.pl