Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię informacji - wyślij zapytanie o poradę

Jak wykorzystać owoce derenia jadalnego  2007-10-09
Dereń jadalny jest niewielkim drzewem o owalnym pokroju korony, lub dużym krzewem. Kwiaty rozwijają się w marcu i kwietniu. Są barwy żółtej, z nich powstaną czerwono-brązowe owoce, dojrzewające one we wrześniu i październiku. Czytaj dalej »
Sadz. rośl. kopanych z gruntu wraz z bryłą korzeniową  2007-10-09
Bryły tych roślin zabezpieczone są najczęściej workiem jutowym i posadzone do pojemników handlowych. Warunkiem dobrego przyjęcia się takich roślin jest przesadzanie ich z pojemników na miejsce stałe wraz z zabezpieczającym bryłę korzeniową workiem jutowym! Czytaj dalej »
Jak wykorzystać owoce śliwy ałyczy  2007-10-09
Śliwa ałycza (Prunus cerasifera) kwitnie w kwietniu, na długo przed rozwinięciem się liści. Krzew obsypany jest białymi kwiatami. Doskonale wypełnia przestrzeń wokół siebie, zarasta wolne przestrzenie. Czytaj dalej »
Sadz. krzewów liśc. żywopłotowych z gołym korzeniem  2007-10-09
Rośliny te sadzimy w zależności od odmiany od 20 do 50 cm w jednym lub dwóch rzędach ( w przypadku sadzenia w dwóch rzędach rośliny sadzimy naprzemiennie w tzw. szachownicę ), w ziemię zalecaną dla danego gatunku. Czytaj dalej »
Sadz. drzewek owoc. zakupionych wiosną lub jesienią  2007-10-09
Rośliny te sprzedawane są z tzw. ‘gołym korzeniem’, bez bryły korzeniowej lub z bryłą zawiniętą w siatkę wraz z torfem. Czytaj dalej »
Jak wykorzystać owoce aronii  2007-10-09
Aronia jest bardzo dekoracyjnym krzewem. Posadzona w ogrodzie przydomowym cieszy od wczesnej wiosny. Wtedy to rozwija młode skórzaste, mocno błyszczące liście. Czytaj dalej »
Jak wykorzystać owoce jarzębiny pospolitej  2007-09-26
Jarzębina pospolita (Sorbus aucuparia). Owoce jarzębiny pospolitej mają właściwości lecznicze, dlatego stosowane są w mieszankach ziołowych przy leczeniu chorób nerek, dróg oddechowych i przewodu pokarmowego. Czytaj dalej »
Sadzenie roślin przekorzenionych z pojemników do gruntu  2007-10-09
Rośliny te możemy sadzić w ciągu całego sezonu wegetacyjnego tzn. od wczesnej wiosny, gdy ziemia ulegnie rozmrożeniu, do późnej jesieni, do momentu wystąpienia pierwszych przymrozków. Czytaj dalej »
Jak wykorzystać owoce rajskich jabłek  2007-10-09
Rajskie jabłka (Malus purpurea) są to gatunki mające dużą wartość zdobniczą, zarówno w czasie kwitnienia, jak późną jesienią (a nawet zimą), gdy gęsto obwieszone są owocami. Czytaj dalej »
Pielęgnacja hortensji ogrodowej  2008-03-28
Hortensje są bardzo efektownie kwitnącymi krzewami, jednakże w tym celu należy zapewnić im w ogrodzie prawidłowe warunki. Czytaj dalej »
Artykuły 21 do 30 z 30: 1 2
© 2007 Tracz - wszelkie prawa zastrzeżone
Tel.: 0801-000-714 | tracz@tracz.pl